Türkçe English
OrtaUst
CaNlI destek
Canlı Destek   Destek İçin Tıklayınız
BlokAlt

Duyurular
BlokAlt

Fethiye Sehir Rehberim
Fethiye Şehir Rehberim
BlokAlt

DİL SEÇİMİ
TurkishEnglishArabicArmenianBulgarianChinese (Simplified)
CzechFrenchGeorgianGermanGreekItalian
JapanesePersianPortugueseRussianSpanishSwedish
BlokAlt

Tek Anahtar
Tek Anahtar
BlokAlt

istatistikler
Aktif  : 2
Dün  : 471
Bugün  : 212
Toplam  : 468889
Ip  : 3.85.80.239
BlokAlt

Ege

Kahraman Anahtar - fethİye anahtar evİ
Araba Logoları oto anahtarcı 0535 218 8153
 1. Araba Logolarının  Anlamları   www.fethiyekey.com . gsm: +90 535 218 8153 ---- FETHİYE ELEKTRONİK OTO ANAHTAR ------------------------ FETHİYE ÇİLİNGİR SERVİSİ ----------------- Fethiye Key Service Locksmith -----------GSM: 0535 218 81 53  TEL: 0252 612 79 31-------- -----Atilla KAHRAMAN

  Bir Türk erkeği için önemli olan şeyler at, avrat, pusat diye öğrettiler bize.Tarih öyle demiş, öyle yazmış.Acaba sırası ile mi bu, bilemeyeceğim. Eğer öyleyse bayanları çok sinirlendirecek bir söz. Tabi artık günümüzde atın yerini araba aldı.Acaba bu sözde at bir yoldaş, sadık bir dost olarak mı yoksa mesafeleri kısaltan bir araç olarak mı görülerek mi denmiş? Ama benim görüşüm metalde olsa cansızda olsa bir erkeğin arabasından kopması çok zor. Sanki bilenmeyen bir mistik bağ oluşuyor erkek ile araba arasında. En azından ben de öyle :)

  20.yy başlarında çok fazla otomobil markası vardır. Sayıları yüzlerce olan bu firmalardan çoğu battı veya başka bir motor kuruluşuna satıldı. Hatta öyle ki bazı  bildiğimiz markalar aslında sadece araba değil uçak motorlarında tank tasarımlarına, dozerden tekne motoruna kadar birçok ürün üretmekte.  Arabalara karşı ilgim var.Gürültüyü seven biri değilim ama kaput altından gelen motor sesine bayılırım. Tabi otomobiller sesleriyle değil isimleriyle piyasada varlar.Her ne kadar dikkat etmesem de amblemleri bile o markanın bazı özelliklerini yansıtır. Belki bu yazacağım şey birçoğunuza spam posta olarak gelmiştir. Benim çok hoşuma gitti. Paylaşayım istedim. İşte bazı markalar ve amblemlerinin anlamları…

  ALFA ROMEO
  İtalyan otomobil üreticisi ilk kez 1907 yılında Milanlı aristokrat bir aile tarafından kuruldu ve ismini şirketin kurucusu olan Nicola Romeo’dan aldı. Markanın ön ismi ise ‘Anonima Lombarda Fabbricca di Automobili’di. Amblemdeki kırmızı hac soyluluğu, beyaz zemin halkı ve köylüleri simgeliyor. Taç giymiş engerek yılanı ise soylu Viscoti Ailesi’nin armasından bir alıntıydı. Şirket 1986 yılından bu yana Fiat’ın bir parçası.

  AUDI
  Latince ‘Dinle’ anlamına gelen Audi, 1932′de Audi, DKW, Horch, ve Wenderer isimli dört bağımsız üreticinin birleşmesiyle oluşur. Amblemdeki halkalar her zaman olimpiyat halkalarına benzetilse de bu birleşmeyi gösterir. Amblem dört şirketin ayrılmaz birliğini ve farklı karakterlerinin buluşmasını simgeler. 1969 yılında en büyük motosiklet üreticilerinden olan NSU gruba katılmış olsa da bu dört halka değişmeden kaldı.

  BMW
  İsmi uzun şirketlerden biri BMW (Bayerische Motoren Werke AG-Bavyera Motor Fabrikası) ise uçak üretimiyle başladı. Daha sonra otomobil ve motosiklet üretimine gecen BMW’nin parçalı ambleminin mavi kısmı gökyüzünü, beyaz kısmı uçak pervanesinin dönerken oluşturduğu görüntüyü temsil eder.

  CITROEN
  Cıtroen’i yapan bu kişinin asıl amacı o zamanlar Mercedes gibi büyük firmalara kafa tutmakmış. Sırf bunun için yaptığı arabada çok sıradışı özellikler varmış. Mesela yaptığı otomobilin dört tekerleğinden herhangi biri çıkarılınca araba diğer 3 tekerlek üzerinde çok rahat bir şekilde hareket edip yoluna devam edebiliyormuş.Ayrıca bu arabanın mucidi yaptığı arabasının maksimum hızdayken bile virajın sertliği ne olursa olsun hiçbir virajda hiçbir şekilde kesinlikle savrulmayacağını iddia ediyormuş, öyle ki söylediği o maksimum hızda diğer otomobil şirketlerinin arabalarının savrulmaması imkânsızmış.(Mercedes bile savruluyormuş). Ardından bu adam söylediği o maksimum hızda arabasını savuran biri olursa o kişi arabadan sağ çıktıgı takdirde o kişiye bedava araba yapıp verecegini de idda edip herkesin dikkatini çekmeyi başarmış. Bu derece güveniyormuş yaptığı arabaya.Epey bir insan denemiş ama savurmayı başaramamış hiçbiri. Sonunda bu adamın oğlu denemeye karar vermiş. Oğlu da askeriyede ÇAVUŞMUŞ. Adamın oğlu denemiş ve savurmayı başarmış. Ama sonuçta savrulmanın etkisiyle çok feci şekilde can vermiş. Adam günlerce üzülmüş ağlamış. En sonunda oğlunun anısına oğlunun askeriyedeki rütbesi neyse artık( çavuş) rütbesinin işaretini bu arabaya logo yapmış . Fransızların çift açılı çavuş amblemi, daha önce başka bir Citroen ürünü olan dili çarklarda kullanılıyordu… 1919 yılında araba yapımına başlayan Fransızlar, ürettikleri ilk arabalarında da çift açılı amblemi kullanmayı uygun buldular.

  FERRARİ
  1929′da Alfa Romeo’nun yarış takımı olarak kurulan Ferrari’nin hikâyesi, kurucusu olan Enzo Ferrari’nin yaşam hikâyesi olarak kabul edilir. Ferrari, İtalyancanda ‘nalbant’ demektir. İtalyan kontesin 1923′te Enzo Ferrari’ye hediye ettiği at maskot, Ferrari’nin amblemini oluşturur.

  FIAT
  Kökleri 1899′a dayanan Fiat, Giovanni Agnelli tarafından Torino’da kuruldu. İsmini ‘Fabbrica İtaliana Automobili Torino’ kelimelerinin baş harflerinden aldı. Bu ismin kısaltması olan amblem, 60 yıl aradan sonra 1990′da defne ağacı çevreli daire içine yerleştirildi. Defne firmanın uzun geçmişini simgeliyor.

   

  FORD
  1903′te Henry Ford’un 11 yatırımcıyla birlikte kurduğu Ford, 1908′de piyasaya sürülen Model T ile üne kavuştu. Şirketin logosu ise süslü bir el yazısından oluşuyor.

  HONDA
  Honda Başlıca ürünleri otomobil, kamyon ve motosiklet olan bir Japon otomotiv markasıdır. markanın ismi kurucusunun soy isminden gelmektedir. Sohiciro Honda ve Taico Fujisawa.. Ambleminin anlamıysa bilinmemektedir.

  HYUNDAI
  Hyundai, Güney Koreli otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır. Kore dilinde Hyundai şimdiki zaman, asri zaman anlamındadır. Hyundai, aralarında inşaat müteahhitliği, otomobil, gemi yapımı, sigortacılık, elektronik, lojistik de bulunan pekçok alanda etkinlik göstermektedir.

   

  JAGUAR
  William Lyons ve William Walmsley tarafından motosiklet sepeti üretimi için kurulan şirketin logosu en hızlı kedigillerden olan Jaguar. Şirket, otomobillerinin motor kaputunun üstünde yer alan zıplayan jaguar figürünü, olası kazalarda yaralanma riskini azaltmak için Jaguar resmini logo olarak kullanıyor.

   

  LANCIA
  Mızraklı amblem direksiyon ile bir bayrak İtalyan arabası Lancia’nın bütün zarifliğini ortaya çıkarıyor. Mızrak şeklindeki amblemin, firmanın kurucusu, yarışçı Vinceno Lancia’nın soyadı ile ilişkili. Italyanca Lancia’nın Türkçe karşılığı mızrak anlamına geliyor.

  MASERATI
  Dünyanın en prestijli otomotiv firmalarından Maserati’nin logosunda şirketi yaratan kardeşlerin doğduğu Bologna’da bulunan fıskiyeli havuz kullanılmış. Havuz, denizlerin tanrısı Neptün’e ithaf edilmiş. Neptün’ün sembolü üçlü çatal da logo olarak seçilmiş.

   

  MAZDA
  Renault’a büyük benzerliği nedeniyle, açılan davayı kaybeden Japon araba üreticisi Mazda, yeni bir amblem oluşturmak zorunda kaldı. Mazda, kanatlarını açmış bir kartal figürünü amblem olarak kullanıyor.

  MERCEDES
  Mercedes ve Benz firmaları 1926 yılında birleşir. Daimler’in ortağı olan Emil Jellinek’in kızı Mercedes ve Karl Benz’in soy isminden türeyen bir isimdir Mercedes-Benz. Mercedes’in İspanyolca anlamı ise Mars gezegeni. Yıldız, motorlu araçların ‘karada, suda, havada evrenselliğini simgeliyor. Bu arada Mercedes figürü dünyanın en çok çalınan amblemi.

   

  MITSUBISHI
  Japoncada Mitsu üç, Hishi ise elmas anlamında kullanılıyor. Amblemin anlamı ise Samuray erdemi. Üç kanatlı baklava şeklindeki amblemde, Samuray armasından esinlenilmiş. 

   

  NISSAN
  Güneş ve dürüstlük. Markanın, daire içine yazılmış ismi, güneşin doğuşu ile Japon bayrağındaki beyaz zemin içindeki kırmızı noktayı simgeliyor.Amblem, dürüstlüğü ve samimiyeti sembolize ediyor.

   


  OPEL
  Opel, 21 Ocak 1863 tarihinde girişimci Adam Opel tarafından kuruldu. İlk zamanlarında dikiş makinesi ve bisiklet üreten bir firma olan Opel, otomobil üretmeye 1899 yılında başladı. Opel’in ambleminde tekerleğin ortasında bir şimşeğe yer veriliyor. Amblemdeki tekerlek güveni, şimşek ise hızı simgeliyor. General Motors’a (GM) bağlı olan Opel’in bugün beş kıtada 170′den fazla ülkede otomobil ve ticari araçları satılıyor.

   

  PEUGEOT
  1887′de Fransa’da kurulan şirketin asıl işi testere üretmekti. ‘Bir aslan gibi güçlü’ sloganıyla satılan bu ürünlerdeki aslan amblemi, daha sonra üretilen arabalarda da kullanmaya başlandı. Armand Peugeot’nun kurduğu şirket otomobil, bisiklet ve motosiklet üretiyor.

   

  PORSCHE
  Amblemdeki siyah at, Almanya’nın Stuttgart şehrinin armasından, geyik boynuzu ile kırmızı-siyah çizgilerse Wurttemberg köyünün flamasından alınmış. Şirket Volkswagen Beetle’i da yaratan Ferdinand Porsche tarafından 1931 yılında kuruldu.

   

  RENAULT
  Renault baklava şeklinin bulunuşu 1930′lu yıllara dayanıyor. Amblem klasik ve durgun şekli ile geleceği simgeliyor.Kurucusu olan Louis Renault’un soy ismini alan şirketin amblemi, 1992 yılında küçük değişikler geçirerek bugünkü halini aldı.

  ROLLS ROYCE
  Sevimli emilyLüks marka Rolls Royce’un kaputundaki zarif şekil 1911 yılından geliyor. Şekil, tasarımcının sevgilisini temsil ediyor. Orijinal adı “Spirit of ecstasy”(yeniliğin ruhu). Şekle, halk dilinde “emily” adı verildi.

   

  ROVER
  Rover (MG Rover Grubu) Birmingham`da yer alan Britanyalı otomobil üreticisiydi. Nisan 2005`te borcundan dolayı iflas etti. Temmuz 2005`te Çinli Nanjing Otomobil Grubu tarafından satın alındı, fakat henüz üretime tekrar başlanmadı.

   

  SAAB
  Anka kafası İsveç araba yapımcısı amblemde vatan severliğini ortaya çıkartıyor. Amblemde, firmanın merkezinin bulunduğu Schonen eyaletinin amblemindeki taç giymiş “anka” kafasına yer veriliyor.

  SCANIA
  Tır, kamyon, otobüs ile deniz ve endüstriyel motorları üreticisi firmadır. Tüm dünyaya yayılmış fabrikaları ile özellikle ağır dizel motor üretimi sektöründe önemli markalardan biridir. Anka kafası İsveç araba yapımcısı amblemde vatan severliğini ortaya çıkartıyor. Amblemde, firmanın merkezinin bulunduğu Schonen eyaletinin amblemindeki taç giymiş “anka” kafasına yer veriliyor

   

  SEAT
  İspanyol’un S’si ilham verdi. 90′lı yılların başında VW ile birleşmesiyle İspanyol araba yapımcısı, VW amblemin üstüne prestij, ilericilik ve dinamikliği simgeleyen büyük S harfini yerleştirdi

   

  SKODA
  Çek sembolü. Skoda’nın daire içindeki kanatlı ok, hayal etmeyi, itina göstermeyi, hız ve ilerlemeyi sembolize ediyor. Firma, kullandığı amblemle, bütün arabaların bu vasıflara sahip olduğunu göstermek istiyor

   

  SUBARU
  Subaru’nun amblemi, 6 Japon araba üreticisinin birleşmesi ile ortaya çıktı. Oval içindeki 6 yıldız, bir araya gelen firmaları sembolize ediyor.

   

   

  SUZUKI
  Logosu için yarışma düzenlendi. Suzuki amblemi,300 güzel sanatlar akademi öğrencisini katıldığı bir tasarım yarışmasıyla ortaya çıktı.Firma yetkilileri, “Uzlaştırıcı” buldukları büyük “S” harfini, yüzlerce amblem arasından seçti. Amblem, 1961 yılından bu yana Suzuki markasını temsil ediyor.

  TOYOTA
  Japon firmanın kurucusu Kirchiro Toyoda, 1937 yılında üçlü elips kombinasyonu ile güçlü markasının amblemini oluşturdu.Elipsler, araba ile müşteri arasındaki sıcaklığı, ekip ruhunu ve modernizasyonu temsil ediyor.

   

  VOLKSWAGEN
  Şirket Almanya’da, 1938′de Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi (Nazi) tarafından Alman Otomotiv Birliği’ne kurduruldu. Volkswagen (VW) adı Almancada ‘halkın arabası’ anlamına geliyor. Amblem, Porsche mühendisi Franz Xaver tarafından yaratıldı. Logonun iki harfi Almanya’nın Wolfsburg şehrini simgeliyor.

   

  VOLVO 
  İsveç’in savaş tanrıçası Volvo arabalarını, Isveç’in çeliğini sembolize eden daire ve ok süslüyor.Amblemin yaratıcısı, demir silahlarla donatılmış savaş tanrısı Merih’i simgelediği figürde, aynı zamanda markanın sağlamlığına işaret ediyor.

   

  İMMOBİLİZER SİSTEMİNE SAHİP
  ARACINIZIN ANAHTARINI 
  TAMAMEN KAYIPKEN DAHİ
  YAPABİLMEKTEYİZ...

  KAHRAMAN ANAHTAR

   

  http://www.fethiyekey.com/ .   http://www.kahramananahtar.com/  http://www.otokey.com/  http://www.fethiyekey.com/ 

  http://www.fethiyeanahtarci.com/ 

   FETHİYE ELEKTRONİK OTO ANAHTAR

   FETHİYE ÇİLİNGİR SERVİSİ

   Fethiye Key Service Locksmith -----------GSM: 0535 218 81 53  TEL: 0252 612 79 31-------- -----Atilla KAHRAMAN

   

  MUĞLA ÇİLİNGİR  ANAHTARCI 0535 218 8153 MUĞLA ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 BODRUM ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 DALAMAN ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 DATÇA ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 FETHİYE ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 KAVAKLIDERE ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 KÖYCEĞİZ ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 OTO ANAHTARCI MARMARİS ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 MİLAS ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 ORTACA ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 ULA ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 YATAĞAN ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153


  MUGLA ÇİLİNGİR ANAHTARCI HİZMETLERİ  0535 218 8153

  MUGLA ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153  Küçükdibekdere • Menteş • Meşelik • Narhisar • Olukbaşı • Ortaköy • Ovakışlacık • Pınararası • Pınarcık • Pınarköy • Sakarkaya • Sarıkaya • Savran • Sekköy • Söğütçük • Şenköy • Tuzabat • ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 Türkevleri • Ulaş • Yakaköy • Yaşyer • Yoğunoluk • Yusufca | Dereköy | Ekşiliyurt | Eskiköy | Fevziye ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 | Gökbel | Gölbaşı| Güzelyurt | Karadonlar | Kemaliye | Mergenli | Okçular | Osmaniye | Tepearası ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 AKINCI Akçapınar | Arıcılar | Armutçuk | Ataköy | Çıtlık | Çiçekli | Çörüş | Elmalı | Esentepe | Gökçe ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 | Gölcük | Karaböğürtlen | Kavakçalı | Kıyra | Kızılağaç | Kızılyaka | Portakallık | Saravyanı | Şirinköy | Turgut | Yaylasöğüt | Yeşilçam | Yeşilova Bencik | Bozarmut | Bozüyük | Turgut | ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 YeşilbağcılarAkgedik | Alaşar | Bağyaka | Bahçeyaka | Cazkırlar | Çakırlar | Çukuröz | Deştın | Doğan | ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 Elmacık | Esenköy | Eskihisar | Gökgedik | Gökpınar | Hacıbayramlar | Hacıveliler | Hisarardı | ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 Kadıköy | Kafacakaplancık | Kapıbağ | Katrancı | Kavakköy | Kırık | Kozağaç | Köklük | Madanlar | ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 Mesken | Nebiköy | Şahinler | Şerefköy | Taşkesik | Turgutlar | Yava | ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 Yayla | Yenikarakuyu | Yeniköy ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153| Yeşilköy | Yukarıyayla | Zeytinköy ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153


  MUGLA DA ÇİLİNGİR ANAHTARCI HİZMETLERİ  0535 218 8153

  MUGLA DA ÇİLİNGİR ANAHTARCI  0535 218 8153 •Pınarlıbelen •Tepecik •Sazköy • Yakaköy • Yeniköy Bozbel | Çoğmen | Darıyeri | Elçik | Gürköy Gürlek | Kapıkırgın | Karacaağaç | Kargınkuru | Kavacık | Kayadibi | Kızılkaya | Narlı | Sabunlu | ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 Şerefler | Taşbaşı Cumalı | Emecik | Hızırşah | Karaköy | Kızlan | Mesudiye | Sındı | Yakaköy | YazıköyÇiftlik • Eşen • Göcek • Kadıköy • Karaçulha • Karadere • Kemer • Kumluova •ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 Ölüdeniz • Seki Yeşilüzümlü Alaçat • Arifler • Arpacık •Arsa • Atlıdere • Bağlıağaç • Bayırköy • Bekçiler • Boğalar Boğaziçi • Bozyer • Ceylan • Çaltılar •Çaltıözü • Çamurköy • Çatak • Çayan • Çaykenarı • Çenger Çobanisa • Çobanlar • Çökek • Çukurincir • Demirler • Dereköy • Dodurga • Doğanlar • Döğer Eldirek • Esenköy • Girmeler • Gökben • Gökçeovacık • Gölbent • Güneşli • Hacıosmanlar • İncirköy • İnlice • İzzettin • Kabaağaç • Karaağaç •Karacaören • Karaköy • Kargı • Kayabaşı • Kayacık •Kayadibi • Kayaköy • Keçiler • Kıncılar • Kınık • Kızılbel • Korubükü • Koru • Minare •Ortaköy•Ören • Paşalı • Sahilceylan • Sarıyer • Seydiler • Söğütlü • Söğütlüdere • Temel • Uğurlu Uzunyurt • Yakabağ • Yakacık • Yaka • Yanıklar • Zorlar ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 Beyobası | ToparlarÇandır | Çayhisar | Demirli | Doğuşbelen | Ekincik | Hamitköy |Kavakarası | Otmanlar | Pınar | Sazak | Sultaniye | Yangı | Yayla | Yeşilköy | Zaferler | Zeytinalanı Armutalan | Beldibi |Bozburun | İçmeler | TurunçAdaköy | Bayırköy | Çamlı | Çetibeli | Hisarönü | Karaca | Orhaniye | Selimiye | Söğütköy Taşlıca Turgutköy | Yeşilbelde Bafa • Beçin • Güllük • Ören ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 Selimiye Ağaçlıhüyük • Akçakaya • Akçalı • Akkovanlık • Akyol • Alaçam • Alatepe • Aslanyaka •Avşar • Bağdamları • Baharlı • Bahçeburun • Bahçeköy • Balcılar • Bayırköy • Beyciler • Boğaziçi ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 Bozalan • Çakıralan • Çallı • Çamköy • Çamlıbelen • Çamlıca • Çamlıyurt • Çamovalı • Çandır •Çınarlı • Çiftlikköy • Çomakdağkızılağaç ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 • Çökertme • Çukurköy • Damlıboğaz • Danışment •Demirciler • Dereköy • Derince • Dibekdere • Dörttepe • Eğridere • Ekinambarı • Ekindere • Epçe Ekrenli • Fesliğen • GökbelHacıahmetler • Hasanlar • Hisarcık • Hüsamlar • İçme • İkizköy • İkiztaş • Kafaca • Kalemköy • Kalınağıl • Kandak • Kapıkırı • ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 Karacaağaç • Karacahisar • Karahayıt • Karakuyu • Karapınar • Kargıcak • Karşıyaka • Kaya ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 başı • Kayabükü • Kayadere • Kazıklı • Kazıklıbucak • Kemikler • Ketendere • Kılavuz • Kırcağız ÇİLİNGİR ANAHTARCI 0535 218 8153 • Kısırlar • Kıyıkışlacık • Kızılağaç • Kızılcakuyu • Kızılcayıkık • Konak • Korucuk • Koruköy • Köşkköy • Kultak • Kurudere • Kuzyaka •

  MUĞLA OTO ANAHTARCI 0535 218 8153 MUĞLA OTO ANAHTARCI 0535 218 8153 BODRUM OTO ANAHTARCI 0535 218 8153 DALAMAN OTO ANAHTARCI  0535 218 8153 DATÇA OTO ANAHTARCI  0535 218 8153 FETHİYE OTO ANAHTARCI  0535 218 8153 KAVAKLIDERE OTO ANAHTARCI  0535 218 8153 KÖYCEĞİZ OTO ANAHTARCI  0535 218 8153 OTO ANAHTARCI MARMARİS OTO ANAHTARCI  0535 218 8153 MİLAS OTO ANAHTARCI  0535 218 8153 ORTACA OTO ANAHTARCI  0535 218 8153 ULA OTO ANAHTARCI  0535 218 8153 YATAĞAN OTO ANAHTARCI  0535 218 8153
   
   
   

 

 

Etiketler:

 

Okunma Sayısı: 18695

[ Geri Dön ]

Eklenme Tarihi: 29/06/2011

OrtaBlok
Ortaalt

Görüntülenemiyor !!!